израел

Пронајдени се 21 резултати на тема „израел“
Радио Милева

Синот на Марина Туцаковиќ бил пријавен за исчезнат во Израел, а безживотното тело веќе два дена лежело на улица од кварт со лоша репутација

Телото на покојниот Милан Лаќа Радуловиќ два дена лежело на улица во зафрлениот дел на Тел Авив познат по својата лоша репутација, пред...
Радио Милева

Ненадејно почина Милан Лаќа Радуловиќ: Синот на покојната Марина Туцаковиќ пронајден мртов на улица во Израел

Текстописецот Милан Лаќа Радуловиќ, син на покојната Марина Туцаковиќ и композиторот Александар Фута Радуловиќ, ненадејно почина денеска,...
Радио Милева

Северина направила голем скандал во Хрватска: „ Не е исклучено да добие забрана на националната телевизија“ (фото)

Пејачката Северина Вучковиќ направила проблеми на хрватската телевизија бидејќи на снимањето на новогодишната програма постојано...
Радио Милева

Квентин Тарантино и неговата 20 години помлада сопруга ја споделија среќната вест: Семејството е побогато за уште еден член (фото)

Режисерот Квентин Тарантино и неговата 20 години помлада сопруга Даниела  Пик со задоволство објавуваат дека станаа родители по втор...
Радио Милева

„Не сум утрински човек, но се радувам на своето прво патување во Израел“: Тамара Тодевска замина во Тел Авив

Изборот за песна на „Евровизија“ оваа година ќе се одржи во Тел Авив, Израел. Наша претставничка е Тамара Тодевска која ќе не претставува...
Радио Милева

Молк во студиото: Српските претставници на Евровизија текстот на победничката песна на Израел го прокоментираа како апсолутно бесмислен!

Годинешните претставници на Србија на Евровизија,  Сања Илиќ и Балканика, со нумерата на “Нови деца” го освоија 19-тото место, па...