ивана петерс

Пронајдени се 26 резултати на тема „ивана петерс“
Радио Милева

Мира Шкориќ го прокоментира „трансферот“ на Ивана Петерс од тимот на Карлеуша кај Цеца: „Тоа е совршено“

Жирито во „Ѕвездите на Гранд“  се ментори на кандидатите кои ги одберат, па освен пејачите тие имаат и цел тим околу себе. Претходната...
Радио Милева

Ивана Петерс претходно соработуваше со Карлеуша во „Ѕвездите на Гранд“, а сега ќе биде дел од тимот на Цеца: „Јас сум професионалец“

Пејачката Ивана Петерс претходните сезони соработуваше со кандидатите од „Ѕвездите на Гранд“. Имено, таа беше дел од тимот на Јелена...
Радио Милева

Пред шест години Ивана Петерс доживеа инфаркт среде емисија, а ова се фотографиите направен пред немилиот настан (фото)

Српската пејачка Ивана Петерс преживеа пекол кога доживеа срцев удар среде снимање на емисија. Таа сега се присети на овој немил настан...
Радио Милева

Актерот Вук Костиќ го поврзуваат со фолкерката Милица Павловиќ, а тој бил во врска со една друга позната српска поп-рок пејачка (ФОТО)

Вук Костиќ е српски Дон Жуан? Актерот бил со многу познати дами, а последната во серијата која призна дека се забавувала со него е поп-рок...
Радио Милева

Многу учесници во „Ѕвездите на Гранд“ пеат песни од Ивана Петерс, а таа вели: „Мене тоа шоу повеќе ми личи на ријалити, отколку работа на кариератра на младите“

Српската пејачка Ивана Петерс истакна дека не е точно дека од рокенролот и поп музиката, жанровите што ги пее, не можат да заработат...
Радио Милева

„Гоца Тржан ми беше љубоморна“: По 25 години Ивана Петерс проговори за „студената војна“ додека двете настапуваа заедно!

Ивана Петерс откри дека групата „Тап 011“ се распаднала затоа што Гоца Тржан и таа не се поднесувале. Поточно, Ивана Петерс која важи...
Радио Милева

За придружни вокали Ивана Петерс и земала на Луна 10.000 евра, а колку заработи Антониа Гиговска за истата работа? (ФОТО)

По победата во „Задруга 2“, Луна Ѓогани реши да прави сериозна пејачка кариера. Парите веќе почна да ги троши во Скопје, во студиото...