ирена спасовска

Пронајдени се 34 резултати на тема „ирена спасовска“
Радио Милева

Ирена Спасовска тера “втора младост за сите пари“: „Не е краток животот, туку нам доцна ни текнува да го живееме“ (ФОТО)

Македонската фолкерка Ирена Спасовска долги години е на естрадата, но последниве најмногу во фокусот на медиумите. Што заради пеењето...
Радио Милева

Фолкерката беше на фризер, педикир, и маникир, а можеби требаше… и на шнајдер: Ирена Спасовска има дупче на незгодно место… одзади? (ФОТО)

Дамите, барем оние вистинските секогаш мора да бидат уредни, дотерани, стокмени, средени… Секако во зависност од приликата, но сепак....
Радио Милева

За дамите од македонската естрада, животински принт е во мода: „Змија да те апне или зебра да те бапне?“ (ФОТО)

Лето е, па да не се соблечеш по костим за капење, исто како летото да не дошло или да те одминало. Затоа дамите од домашната естрада решија...
Радио Милева

На Ирена Спасовска и недостасува шеикот: Фолкерката се присети на посетата, повторно посака да му се прошета низ вилаетот, па вети дека наскоро се гледаат (ФОТО)

Во овој период од една година и нешто повеќе,  естрадата е паркирана во лер, принудно ставена во мирување заради коронапандемијата,...
Радио Милева

Некогаш настапуваа заедно, па беа „скарани“, а сега повторно блиски: „Вкусот на традицијата“ или животното искуство одново ги зближи Ирена Спасовска и Адријана Алачки? (ФОТО)

Ирена Спасовска и Адријана Алачки, заедно? Многумина изненадени од дружбата или соработката на двете фолкерки, но овој пат на друго...
Радио Милева

Зимско, ама голо: Ирена Спасовска пак има нова гола фотографија – овој пат интимата ја покри само со крзнено перниче (фото)

Фолк пејачката Ирена Спасовска изминатите неколку месеци, особено откако е ставена забраната за музички настапи поради коронавирусот,...
Радио Милева

Ирена Спасовска „го украде“ рецетот за лебот на мама, а на добар пат е да и го „земе лебот“ и на фолк колешката од бившото дуо-трио Алачки (ФОТО)

Македонската фолкерка Ирена Спасовска е повеќе од три децении на фолк сцената, која заради познатите околности со корона пандемијата...
Радио Милева

Среде зима им е жешко, па се (под)разголија и… Мелита доби „непристоен предлог“, а Ирена е навикната да гушка „рунтаво“! (ФОТО)

Зима, зима, епа што… Ако е зима не е лав, важно да си здрав и прав… А каква е оваа зима, која повеќе наликува на есен, на која ако се...
Радио Милева

На денот на независноста на Македонија, две наши естрадни ѕвезди славеа роденден: Сестринска честитка и торта за Оги, селфи и животно мото за Ирена! (ФОТО)

И овој 8-ми септември, Македонија го дочека славенички… 29  години од осамостојувањето и стекнувањето независност, минати низ многу...
Радио Милева

Лила, Љупка Митрова и Ирена Спасовска – три убавици како секси тигрици: Секоја од нив по ист избор посегна, само на која најдобро и легна? (ФОТО)

Лила Филиповска, Љупка Митрова, Ирена Спасовска… Три македонски убавици, секоја од нив убава на свој начин. И трите имаат еден заеднички...