инфаркт

Пронајдени се 15 резултати на тема „инфаркт“
Радио Милева

Пред шест години Ивана Петерс доживеа инфаркт среде емисија, а ова се фотографиите направен пред немилиот настан (фото)

Српската пејачка Ивана Петерс преживеа пекол кога доживеа срцев удар среде снимање на емисија. Таа сега се присети на овој немил настан...
Радио Милева

Заради неплатен долг, извршители во домот на Аца Лукас: Додека му го запленувале имотот, на пејачот му се слошило, се сомнева дека е можен инфаркт?

На фолкерот Аца Лукас итно му била укажана лекарска помош, откако му се слоши во домот. Извршители денес влегле во станот на Лукас, со...
Радио Милева

Нова трагедија во домот на славниот пејач: По мајка му, денес е пронајдена мртва неговата 18 годишна сестра! (ФОТО)

Фелисите Томлинсон,сестрата на пејачот на славната група „One Direction“  ненадејно почина на 18 години. Станува збор за сестрата на славниот...
Радио Милева

Ја паметите ли српската пејачка која ги победи ракот и инфарктот, стана ТВ водителка и денес живее сосема поинаку? (ФОТО)

Зорана Павиќ редеше хитови и беше многу активна на музичката сцена во деведесеттите години, но откако  одлучи во медиумите да се појавува...