игра

Пронајдени се 27 резултати на тема „игра“
Радио Милева

Викторија Лоба направи игра со прашања и докажа дека фановите одлично ја познаваат: Бистра како вода! (ФОТО)

Убавата македонска  пејачка со руско потекло постојано споделува некои новитети, што од своите настапи, што од соработките со одредени...
Радио Милева

„Покрај живо месо не ми требаат помагала“: Милица Дабовиќ со затворени очи чепкаше вибратор, а од она што следеше водителот остана со подотворена уста (фото)

Иако сте навикнати на најдиректните и најостри прашања, а со тоа и на најинтригантните игри на изненадување во емисијата „Претрес“,...
Радио Милева

Кога водителот ќе подетини: Димитар Атанасовски си играше „Tactical Shooting Predator“ по дома со синчето, само што малечкиот го користеше како… оружје! (ВИДЕО)

Кон крајот на месец јули годинава (2022) пејечката и харфистка Сара Мејс и водителот и маркетинг директор Димитар Атанасовски станаа родители...
Радио Милева

Милица Павловиќ пожешка од било кога: Од ултра краткото и тесно фустанче и ѕирнаа гаќичките (фото+видео)

Пејачката Милица Павловиќ на социјалните мрежи објави видео на кое се врти и  движи  со колковите во тесен фустан. Таа за секоја средба...
Радио Милева

Мама реши да и ја открие на јавноста малата принцеза: Водителката Александра покажа колку порасна нејзината наследничка Сара (фото)

ТВ водителката Александра Пановска Илиевска стана препознатлива како водителка на кулинарското шоу „Брза Кујна“, но откако и заврши...
Радио Милева

Кристијан Голубовиќ се сети на анегдота за Џеј пред да стане познат пејач: „На оваа фора ми ја зема јакната, патиките, златниот ланец и парите“

Кристијан Голубовиќ ја искористи приликата додека сите членови на реалното шоу „Задруга“ беа на маса и сподели со нив интересен момент...
Радио Милева

Фолкерката како модерна Индијанка: Гавазова и кога се маскира „пука“ од сексапил и раскошна женственост (фото)

За популарната македонска фолк пејачка Сузана Гавазова, ниту еден ден не е потрошен без забава и моменти кои ја исполнуваат. Сопругот...
Радио Милева

„Задругарките“ во шоуто на Огњен Амиџиќ: Прво им зема мерка, а потоа расните старлети добија хит задача – со задниците да дуваат балони! (ВИДЕО)

Старлетите од реалното шоу „Задруга“ беа гостинки во специјалното новогодишно издание на „Ами Џи“ шоуто на Огњен Амиџиќ. Во несекојдневни...
Радио Милева

Сека Алексиќ покажа како си игра нејзиниот син, а „хејтерите“ ја нападнаа: Пејачката со една реченица им ја затвори устата

Сека Алексиќ објави видео на кое се гледа како нејзиниот син Јаков се игра, а поради еден детаљ доби многу негативни коментари. Имено,...
Радио Милева

Дарко Спејко зборува сè најлошо за себе во „Загруга“: „Влегов во ова шоу да се фолирам поради пари!“ (видео)

Кумановецот Дарко Петковски-Спејко пред нешто повеќе од недела дена стана дел од реалното шоу „Задруга 3“ и уште еднаш одлучи да се...