хоспитализиран

Пронајдени се 8 резултати на тема „хоспитализиран“
Радио Милева

Драган Вучиќ пред десеттина дена дознал дека е позитивен на коронавирусот, а позитивен бил и тестот на неговата сопруга Весна, која засега е без симптоми

Ноќеска на инфективната клиника во Скопје починал познатиот пејач и водител Драган Вучиќ. Нему пред една недела тестовите му покажале...
Радио Милева

Водителот на „Парови“ итно префрлен во болница: Им помагал на луѓето заради короната, а сега стравува дека и тој е заразен?! (ФОТО)

Водителот и поранешен учесник на риалити шоуто „Парови“ –  Дејан Станковиќ, познат како Крал, бил итно хоспитализиран во Брисел....