хелена роза

Пронајдени се 34 резултати на тема „хелена роза“
Радио Милева

Хелена Роза со посебен третман на ревија во Нов Зеланд: Нашата Македонка беше вип гостин во креација од висока мода (фото)

Јавниот живот за Хелена Роза беше начин и стил на живеење додека беше во Македонија. Таа заедно со семејството веќе неколку години живее...
Радио Милева

Мајката на Хелена Роза и отиде на гости во Нов Зеланд, а таму на свои 74 години мама Роза прифати предизвик кој е за поздрав (фото)

Поминаа 7 години откако Хелена Роза заедно со семејството се пресели во Нов Зеланд, а изминатите години она што најмногу и ностасува...
Радио Милева

Ќерката на Хелена Роза стана модел за долна облека: Кјара на младите момчиња им го одзеде здивот, откако ги распосла облините пред фото – објективот (ФОТО)

Ако некогаш Хелена Роза ги полнеше, таблоидите, магазините, порталите и зрачеше со својата појава на телевизија, денес тоа почна да го...
Радио Милева

И за Хелена Роза нема зима, ужива на топла клима: Некогашната водителка заедно со семејството на плажа (фото)

Во Македонија владее зима и ниски температури, па јакните, капите, шаловите, капутите, зимските обувки овој период се наша секојдневна...
Радио Милева

Додека Бујар Османи изигрува „НАТО стратег“, Хелена Роза откри дека нашите иселеници во дијаспората повеќе од една година не можат да си ги продолжат пасошите: „Министре, како ли мирно спијете… како не ви е срам на сите вас“?

Поранешната македонска ТВ водителка Хелена Роза веќе неколку години заедно со своето семејство живее на Нов Зеланд. Иако оддамна ја...
Радио Милева

И Хелена Роза се најде во „Јавна соба“… само приватна: Разголени еротски фотографии на профил со нејзиното име (ФОТО 18+)

Поранешната македонска ТВ водителка Хелена Роза веќе неколку години заедно со своето семејство живее на Нов Зеланд. Иако оддамна ја...
Радио Милева

И таа се приклучи во низата на познати кои ја покажаа новогодишната елка: Погледнете како изгледа празничниот амбиент во домот на Хелена Роза во Нов Зеланд

Некогашната македонска водителка Хелена Роза веќе неколку години живее и работи во Нов Зеланд. Иако не е активна на ТВ екраните, Хелена...
Радио Милева

Без силикони, ботокс и филери: Вака изгледаше Хелена Роза на својата прва насловна страница пред 23 години(фото)

Поранешната ТВ водителка Хелена Роза иако одамна не е активна во јавниот живот во Македонија и неколку години со семејството живее...
Радио Милева

Хелена Роза предизвика стотици реакции на Фејсбук поради објавата каде во фокус ја стави Сузана Турунџиева (фото)

Сузана Турунџиева денививе на социјалните мрежи објави фотографија која првин позитивно ги изненади следбениците, а потоа истата се...