халит ергенч

Пронајдени се 20 резултати на тема „халит ергенч“
Радио Милева

Се породи пред една година, а сега повторно чекаат принова: Онур и Шехерезад ќе добијат трето дете (фото)

Турската актерска двојка Бергузар Корел и Халит Ергенч очекуваат трето дете, објави турската актерка на својот профил на Инстаграм. Добрата...
Радио Милева

По вишокот килограми по породувањето и гласините за разводот, Шехерезад пресече: „Сега сум подготвена за вакво нешто…“ (ФОТО)

Познатата турска актерксо-брачна двојка Халит Ергенч и Бергјузар Корел се во центарот на вниманието на јавноста веќе некое време, откако...
Радио Милева

Сулејман Величествениот ја купува вилата на море на Милош Бојаниќ: Познатиот турски актер се намерачил на куќата на црногорскиот брег на српската фолк ѕвезда!

Вилата на Милош Бојаниќ на црногорскиот брег отсекогаш била привлечна за многу домашни и странски купувачи, кои му понудиле на пејачот...
Радио Милева

Први фотографии од бремената Шехерезад: Излегуваа од болница со насмеани лица по рутинскиот преглед (фото)

Една од најплатените и најубавите турски актерки и пејачки, Бергузар Корел или попозната како Шехерезад, е бремена со второ дете. На...
Радио Милева

Веќе знаете дека Онур и Шеќерезад чекаат второ дете, а сега турските медиуми го открија полот на бебето

Познатата турска актерка Бергузар Корел со актерот Халит Ергенч се венча во 2009 година откако романсата ја почнаа на снимањето на филмот...
Радио Милева

11 години по Онур и Шехерезад, најпознатата брачна двојка како Азизе и Џевдет: „Не сакав да снимам заедно со сопругот“ (видео)

Турската воена драма „Wounded love“ или „Vatanim Sensin“ е првата серија по „1001 ноќ“ откако брачната двојка Халит Ергенч и Бергузар Корел снимаа...