големиот брат

Пронајдени се 17 резултати на тема „големиот брат“
Радио Милева

Барбара Шегетин разголена во карантин: Пријателката на Спејко со секси видеа и фотографии убива монотонија додека е во изолација (ФОТО+ВИДЕО)

На некогашната учесничка во реланото шоу „Големиот брат“, Барбара Шегетин и е многу здодевно во карантин. Сестрата на бившата девојката...
Радио Милева

Проклетството на куќата на „Големиот брат“: Некои од учесниците загинаа, некои се убиени, самите станаа убијци или самоубијци…!

Со години постоеше теорија дека куќата во која е снимено телевизиското шоу „Големиот брат“ е проколната и дека во секоја сезона некој...
Радио Милева

Бугарската пејачка се појави во живо во „Големиот Брат“, а хејтерите ја исплукаа: „Андреа, си го заборавила фотошопот дома!“ (ФОТО)

Фолк пејачката Андреа направи уште еден обид да се заштити себеси од цунамито навредливи коментари  што ја поплави откако учествуваше...
Радио Милева

(ФОТО) По девет години: Скопјанката Вики од „Големиот брат“се појави пред камери и тоа кај Лила на гости!

Поминаа девет години откако близначките Вики и Кики Ралеви учествуваа во третата сезона од реалното шоу „Големиот Брат“ во Србија. Тогаш,...