големиот брат

Пронајдени се 30 резултати на тема „големиот брат“
Радио Милева

Знаете ли кој му го „позајмуваше“ мутираниот непрепознатлив глас на „Големиот брат“ во истоименото ријалити? (ФОТО)

Првата сезона на познатото реално шоу „Големиот брат“ беше прикажана во Холандија во септември 1999 година, додека овој формат овде...
Радио Милева

Беше победник во „Големиот брат“ и освои 100 илјади евра, а после победата возеше такси: Арса денес едвај ќе го познаете, а еве со што се занимава (фото)

Владимир Арсиќ Арса од Ужице беше прогласен за победник на третата сезона на реалното шоу „Големиот брат“. Имено, Арса нервираше многу...
Радио Милева

Им беше најдобра другарка на Сораја и нашиот Дарко-Спејко со кого беа задно во „Големиот брат“, а потоа преку ноќ исчезна: Барабара Шегетин денес не личи на себе (ФОТО)

Јавноста ја запозна како  учесничка во реалното шоу „Големиот брат“, а македонската особено се заинтересира за  Барбара Шегетин, постарата...
Радио Милева

Ријалити старлетата со голи гради мами машки воздишки: Внимавајте да не „скршите врат“ гледајќи ја Мирела од „Големиот брат“ (ФОТО+ВИДЕО)

Риалити sвездата Мирела Лапановиќ  повторно успеа да  измами воздишки кај мажите. Оваа поранешна учесничка на реалното шоу „Парови“...
Радио Милева

Со години ја нема во јавност, а некогаш нижеше скандали: Се секаќате ли на Јована од „Големиот брат“ – денес води живот на друга фреквенција (фото)

Јована Павловиќ од Краљево учествуваше во поранешното реално шоу „Големиот брат“ пред 12 години, а многумина сè уште ги паметат нејзините...
Радио Милева

Ова момче беше ријалити учесник во „Големиот брат“, па се фати со Сека Алексиќ, по неа ја „ќари“ Анабела Атијас, а сега излезе дека ја „мувал“ и ќерка и Луна… еве како изгледа и што работи денес (ФОТО)

Покрај учеството во реалното шоу „Големиот брат“, Младен Радуловиќ се прослави и по долгата врска со пејачката Сека Алексиќ, а потоа...
Радио Милева

Убавицата во врска со тенисерот: Ја раскина веридбата со свршеникот, па го ќари бившто момче на Хелена Топаловиќ (ФОТО)

Тенисерот Дамир Џумхур, кој важи за голем заводник, по неколку љубовни бродоломи, сега најде среќа покрај поранешната учесничка на „Големиот...
Радио Милева

Еве што велат сопругот и децата за професијата на на хрватската ѕвезда од реалното шоу „Големиот брат“: „Каде работи мајка ти? Се соблекува гола за пари на сајт за возрасни!“ (ФОТО)

Сабина Сантл, хрватската ријалити ѕвезда се прослави со учеството во реалното шоу „Големиот брат“ во 2008 година. Таа веќе некое време...
Радио Милева

Барбара Шегетин разголена во карантин: Пријателката на Спејко со секси видеа и фотографии убива монотонија додека е во изолација (ФОТО+ВИДЕО)

На некогашната учесничка во реланото шоу „Големиот брат“, Барбара Шегетин и е многу здодевно во карантин. Сестрата на бившата девојката...
Радио Милева

Проклетството на куќата на „Големиот брат“: Некои од учесниците загинаа, некои се убиени, самите станаа убијци или самоубијци…!

Со години постоеше теорија дека куќата во која е снимено телевизиското шоу „Големиот брат“ е проколната и дека во секоја сезона некој...
Радио Милева

Бугарската пејачка се појави во живо во „Големиот Брат“, а хејтерите ја исплукаа: „Андреа, си го заборавила фотошопот дома!“ (ФОТО)

Фолк пејачката Андреа направи уште еден обид да се заштити себеси од цунамито навредливи коментари  што ја поплави откако учествуваше...