гол

Пронајдени се 24 резултати на тема „гол“
Радио Милева

Навреда – причина за пцовката: Некои луѓе три дена му се заканувале на Несторовски, па најде начин како јавно да им порача дека не им се плаши! (ФОТО)

Напаѓачот на „Удинезе“ и македонската фудбалска репрезентација, Илија Несторовски го постигна својот јубилеен 10-ти гол во репрезентативниот...
Радио Милева

Саша Ковачевиќ го „запали“ Инстаграм: Гол во бањата со пешкирче спуштено до критична точка (фото)

Саша Ковачевиќ ги „запали“ социјалните мрежи со последната објава. Тој позираше целосно гол во бањата, а пешкирот го спушти се до интимата. Скоро...
Радио Милева

Британската старлета Деми Роуз ни гладна ни жедна, ама затоа одново гола по дома: Ако ти е фрижидерот празен, наполни ги барем очите (ФОТО)

Една од ретките добри страни на карантинот е таа што по дома не мораме којзнае како да се облечеме, односно можеме да се шетаме раскомотени,...
Радио Милева

Бугарите имаат свој, ама и ние имаме наш: Гол се сликал во кампања за градоначалник на Софија, зашто „политиката е порно“

Во неделата во соседна Бугарија се одржаа локалните избори. Кандидатот за градоначалник на Софија од Бугарско Национално Обединување,...