филмски фестивал

Пронајдени се 18 резултати на тема „филмски фестивал“
Радио Милева

Мајкл Даглас со своите две принцези на црвен килим во Кан: Кетрин Зета Џонс и ќерката Кариса блеснаа од убавина (фото)

Канскиот филмски фестивал почна и ќе треае трае до 27-ми мај на француската ривиера. На црвениот килим меѓу познатите беше и Мајкл Даглас...
Радио Милева

Првпат заедно на јавен настан: Џенифер Лопез и Бен Афлек прегрнати пристигнаа на филмскиот фестивал во Венеција

Популарниот холивудски пар Џенифер Лопез и Бен Афлек со приватно такси допатувале на 78 издание на филмскиот фестивал во Венеција. Тие...
Мегафон

41-то издание на филмскиот фестивал „Браќа Манаки“ соодветно ќе се одбележи, иако нема да се одржи на традиционален начин

На последното собрание на Друштвото на филмски работници (ДФРМ) едногласно е донесена одлука во врска со годинашното издание на филмскиот...