евросонг

Пронајдени се 6 резултати на тема „евросонг“
Радио Милева

Сексапилната „ураганка“ му се залепи на пејачот на победниците на Евросонг 2021: „Ќе биде мој, баш ми е гајле што има девојка“ (ФОТО+ВИДЕО)

Претставникот на Италија на Евровизија, пејачот Дамиано Давид од групата „Манескин“, воодушеви многу припаднички на понежниот пол,...
Радио Милева

Молк во студиото: Српските претставници на Евровизија текстот на победничката песна на Израел го прокоментираа како апсолутно бесмислен!

Годинешните претставници на Србија на Евровизија,  Сања Илиќ и Балканика, со нумерата на “Нови деца” го освоија 19-тото место, па...