елизабета

Пронајдени се 4 резултати на тема „елизабета“
Радио Милева

Александар Јосифовски има нова песна, ама сите останаа подзинати од изгледот на оваа убавица покрај него: Не знаеш дали му е другарка, девојка, сестра или мајка? (ФОТО)

Ѕвездата на  Гранд,  македонскиот рокер Александар Јосифовски ги израдува сите со нова моќна рок балада наречена „Уште еден ден за...
Живот и Стил

Кралицата Елизабета ги воодушевила љубителите на животни: Во 93-тата година од животот донела одлука која ја поздравуваат бројни здруженија

Здружението за заштита на животни “ПЕТА” во вторникот ја поздравила одлуката на британската кралица Елизабета да престане да носи...