елена миленковска

Пронајдени се 67 резултати на тема „елена миленковска“
Радио Милева

Српско – македонски брак: Елена Миленковска го учеше сопругот да зборува на македонски – „За мене најважен јазик е јазикот на љубовта“ (видео)

Младата пејачка Елена Миленковска публиката ја памети по нејзиното учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Имено,...
Радио Милева

Еден месец пред Нова година, сопругот на македонската пејачка и учесничка во „Ѕвездите на Гранд“, Елена Миленковска ги откри желбите за 2022 година

Македонската пејачка и учесничка во „Ѕвездите на Гранд“, Елена Миленковска ужива во својата семејна идила. Имено, Елена ужива во бракот...
Радио Милева

Наследникот на Елена Миленковска по се’ изгледа нема да живее од музика: Секоја чест Максиме, алал вера „мајсторе“, брзо сфаќаш како е! (ФОТО)

Македонската пејачка Елена Миленковска го живее својот сон. Откако се реализираа како родители со нејзиниот сопруг и колега Гуте Маринковиќ...
Радио Милева

Парот од „Ѕвездите на Гранд“ , Елена и Гуте уживаат во летна авантура на ова скопска дестинација (фото)

Македонската пејачка Елена Миленковска и нејзиниот сопруг Гуте Маринковиќ се добри познати на јавноста по нивното учество во регионалното...
Радио Милева

Сопругот на Елена Миленковска проговори за нејзиното испаѓање од „Ѕвездите на Гранд“: „Оваа година беше многу јака конкуренција“

Maкедонската пејачка Елена Миленковска и оваа сезона учествуваше во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Имено, таа беше под...
Радио Милева

Упорна пејачка: Ја прашаа Елена Миленковска дали повторно би се пријавила во „Ѕвездите на Гранд“ – еве што одговори (фото)

Македонската пејачка Елена Миленковска на публиката и стана позната по нејзиното учество во регионалното музичко шоу. Имено, Елена...
Радио Милева

Роден е на ист датум како и внукот на Цеца: Елена Миленковска со емотивна порака за првиот роденден на синот (видео)

Македонската пејачка и учесничка во „Ѕвездите на Гранд“, Елена Миленковска и нејзиниот сопруг Гуте Маринковиќ имаа убав повод за славење. Имено,...
Радио Милева

Елена Миленковска иако доби пофални коментари, испадна од „Ѕвездите на Гранд“: „Се се случува со некоја причина“

Се наближува финалето на „Ѕвездите на Гранд“ на сезоната која трае две години поради пандемијата со коронавирусот. Во последната емисија...
Радио Милева

Елена Миленковска и Гуте Маринковиќ ја слават првата годишнина од бракот: „Секој ден со тебе е привилегија“

Елена  Миленковска и Гуте Маринковиќ се запознаа во „Ѕвездите на Гранд“. Тие заедно беа под менторство на Ана Бекута, па тогаш се запознаа...
Радио Милева

Сопругот на македонската пејачка од „Ѕвездите на Гранд“ е позитивен на коронавирус – еве како се чувствува

Пандемијата со коронавирусот се уште владее во светот, а речиси помина една година како се појави. Многумина од јавните личност се соочија...
Радио Милева

Ваков сопруг секој би посакал: Саканиот на Елена Миленковска и приреди изненадување како на филм (фото)

Елена Миленковска и нејзиниот сопруг Гуте Маринковиќ уживаат во својата љубов и заедничкиот живот. Пандемијата со коронавирусот можеби...