дивна

Пронајдени се 13 резултати на тема „дивна“
Радио Милева

Овој фолкер 17 години и беше љубов на Дивна, мајката на Јелена Карлеуша: Денес живее повлечено и вака изгледа (ФОТО)

Мајката на Јелена Карлеуша, Дивна во помладите денови беше една од најубавите жени во Белград и една од најпопуларните радио водителки....
Радио Милева

Еден потег на Дивна Карлеуша, ја купил Драгана Мирковиќ засекогаш: „Кога и требаа пари за Јелена да почне со пеење, само ја прашав, колку?“

Пејачката Драгана Мирковиќ изјави дека покојнта новинарка Дивна Карлеуша многу и помогнала на почетокот на нејзината кариера, а потоа...
Радио Милева

Карлеуша објави фотографија на која покажа колку личи на мајка и Дивна кога обете биле на иста возраст (ФОТО)

Јелена Карлеуша никако не може да ја преболи смртта на мајка и Дивна и да се помири со судбината дека веќе неа ја нема. Пејачката речиси...
Радио Милева

На Карлеуша не смееле да и ја соопштат веста за смртта на мајка и: Дивна починала додека Јелена се качувала во авион

Јелена Карлеуша веста за смртта на нејзината мајка, Дивна ја дознала само што слетала на белградскиот аеродром, откако се вратила во...