директорка

Пронајдени се 4 резултати на тема „директорка“
Ништо лично

„Охридско лето“ ретерираше, директорката се премисли, па се огласи: „Јоксимовиќ нема да пее“… Но, дали сепак не е потпишан договор, а парите не му се веќе уплатени?

Најреномираниот македонски летен културен фестивал „Охридско лето“ наместо да биде круна во културата како што отсекогаш бил и како...
Радио Милева

Северина два часа била испрашувана во полиција поради заканите на директорката на училиштето каде учи нејзиниот син?

Хрватската пејачка Северина наводно два часа била испрашувана во полиција поради пријавата на директорката на ОУ „Матија Губец“,...
Радио Милева

Карлеуша брутална: „Госпоѓо вие сте обична проста малограѓанка и заради таквите како тебе, плажите во Хрватска се празни!“ (ФОТО)

 Поранешната ТВ водителка и уредничка на ХРТ, а сега директор на Туристичкиот сојуз на Макарска,  Хловерка Новак – Срзиќ крена огромна...