димитар андоновски

Пронајдени се 32 резултати на тема „димитар андоновски“
Радио Милева

Жена, мајка и негова кралица: За Димитар Андоновски сопругата е на пиедестал – „Ти си мојата мотивација!“ (фото)

Пејачот Димитар Андоновски е од оние мажи што сакаат и јавно да покажат љубов и почит кон својата понежна половина. Неговата сопруга...
Радио Милева

На оваа ретро фотографија се две македонски поп ѕвезди кои некогаш имаа свој бенд: На старата подизбледена слика едниот свири виолина, а другиот хармоника (ФОТО)

Старите добри времиња… По нив сите копнееме… Ги паметиме, се сеќаваме, раскажуваме, се потсетуваме… И заради тоа што тие биле...
Радио Милева

По раѓањето на синчето Гаврил, Димитар Андоновски повторно имаше повод за славење: Голема радост во домот на македонскиот пејач (фото)

Димитар Андоновски пред повеќе од еден месец по вторпат се реализираше во улогата на татко. Имено, Димитар и неговата сопруга Христина...
Радио Милева

Димитар Андоновски ќе стане татко по вторпат, а еве како изгледа неговата сопруга во поодмината бременост (фото)

Пејачот  Димитар Андоновски наскоро повторно ќе се реализира во улогата на татко. Имено, Димитар и неговата сопруга Христина oчекуваат...
Радио Милева

Дојде братот од САД, се собра старата „естрадна екипа“: По дома може сите, а за во диско… женетиот „несуден советник“ остана дома (ФОТО)

Секоја генерација си има свои естрадни ѕвезди, свои идоли, свои љубимци на публиката која расте и созрева со нив, а и тие со неа… Тие...
Радио Милева

Димитар Андоновски ја покажа својата нежна страна, па јавно и се обрати на сопругата: „Ти си ми мотивација да се борам секој ден!“

Македонскиот пејач Димитар Андоновски во 2015 година заплива во брачните води со неговата сопруга Христина. По две години од бракот, нивното...
Радио Милева

По повод 1000 години од основањето на Бигорски манастир, Лозано, „Некст тајм“ и Димитар Андоновски добија благодарници

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. целиот настан се одвиваше во строги протоколи...