Џамбо Агушев

Пронајдени се 12 резултати на тема „Џамбо Агушев“
Радио Милева

Сите го знаат како Џамбо, а ретко кој му се обраќа со вистинското име: Еве која позната личност му го даде прекарот на кралот на трубата…

Струмичкиот крал на трубата, Исеин Агушев, алијас Џамбо Агушев ретко која го знае по роденото име, а за тоа има еден виновник,неговиот...
Радио Милева

Џамбо Агушев стана татко по четврти пат: Со новородената ќеркичка Алина и сопругата Асена на прва заедника фотографија (ФОТО)

Познатиот македонски музичар, трубачот Џамбо Агушев деновиве стана татко по четврти пат. Џамбо кој својот приватен живот го чува далеку...
Радио Милева

Струмичката Барбика во секси долна облека во новиот спот: Во високи чизми и секси руба качена на хауба (ФОТО)

Фолкерката Сања Цинцева – Барбика деновиве го снимаше видеоспото за нејзината нова музичка тема која се’ уште нема добиено официјален...