девојче

Пронајдени се 49 резултати на тема „девојче“
Радио Милева

Водителката се породи, таа и пејачот станаа родители: Ана Николовска и Стефан Величковски добија ќерка (ФОТО)

Откако неодамна и официјално впловија во брачните води и потпишаа заклетва на вечна верност, пејачот Стефан Величковски и ТВ водителката Ана...
Радио Милева

Ова синооко девојче денес е голема актерска ѕвезда: Ја опчини публиката со својата убавина и ТВ улогите, па се обиде да се самоубие, но за среќа, не успеа (ФОТО)

Актерката е родена во 1983 година во Германија, татко и е Турчин, а нејзината мајка Германка. Актерката Мерјам Узерли сите ја сакаа додека...
Радио Милева

Малечката сонувачка со еленче в рака: Дали го препознавате ова девојченце, денес е позната македонска спортистка, уметник и понежна половина на една уште попозната мултимедијална ѕвезда?

Сите ние како малечки сме сонувале за она што ќе станеме еден ден. Во своите имагинации и соништа сме ги доживувале замислените професии,...
Радио Милева

Се прослави во „Ѕвездите на Гранд“ и важи за една од најаткративните пејачки: Ќе погодите ли кое е девојчето на фотографијата?

Денес важи за една од најмладите познати пејачки, а јавноста ја запозна преку музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“. Зад себе...
Радио Милева

Се сеќавате ли на девојчето кое освои со нејзината улога во серијата „Титаник“ – еве како изгледа денес (фото)

Филмот „Титаник“ е снимен пред повеќе од две децении, но и денес се гледа со интерес како и тогаш. Актерите кои се појавија во него се...
Радио Милева

Кој ќе ја препознае, секоја чест: Вака изгледала кога почнувала, а денес е позната фолк ѕвезда и членка на „Гранд“ жирито! (ВИДЕО)

Таа денес е една од најпознатите српски фолк пејачки во регионот, која ја паметат по бројните хитови што ја одбележаа младоста  на многу...
Радио Милева

Можете ли да го препознаете ова слатко девојче – денес позната ѕвезда: „Кога јас пеев, половина од вас не бе ни во план да бидат родени“

Таа е убава сега, ама убава и слатка била и како мало девоче кое вака изгледало и пеело во тоа време. Кија Коцкар можеби неодамна вплови...
Радио Милева

Една поинаква Карлеуша: За неа ова е важен ден, па пејачката со необично видео ја разнежни јавноста (ВИДЕО)

Пејачката Јелена Карлеуша денеска го слави својот 43-ти роденден, а по тој повод се огласи на својот Инстаграм профил. Пејачката објавила...
Радио Милева

Бубе Јаневска се преполови, а следбениците на последната фотографија и порачаа дека изгледа како девојче (фото)

Водителката и презентерката Бубе Јаневска важи за една од најубавите ТВ лица. Бубе ја гледаме на ТВ екраните, но и на социјалните мрежи...
Радио Милева

Денес важи за успешна пејачка и живее надвор од Македонија: Ќе препознаете ли кое македонско девојче е на фотографијата?

Албумите со фотографии секогаш ни будат спомени и не потсетуваат на одреден период во животот. Некои од нив не враќаат на детството,...