дарко влогс

Пронајдени се 5 резултати на тема „дарко влогс“
Радио Милева

Секој град во Македонија има своја новогодишна елка: Еве како ја китат елката скопјани, битолчани, прилепчани, охриѓани, струмичани… (ФОТО)

Прва асоцијација за Нова Година се Дедо Мраз и новогодишната елка… На најпознатиот и најпосакуван дедо на светот најмногу ни текнува...
Радио Милева

Бујните македонски убавици го прифатија предизвикот: Кога имаш нога како Бојана и гради како Ива, капачето само паѓа (ФОТО)

За де не биде здодевно, на социјалните мрежи постојано се појавува некој нов тренд, нов предизвик, кој полека сите почнуваат да го прифаќаат,...
Радио Милева

Дарко Влогс се врати дома: Штом стапна на македонска почва, кај „чикашкиот камионџија“ веднаш се разбуди Македончето во него! (ВИДЕО)

Дарко Јефремов, наше дете на привремена работа во САД, Во слободно време зад воланот на камионот, останатото го троши на правење будалаштини...
Радио Милева

Што е многу – многу е… и од Тамара и од Дарко: Не се знае кој повеќе ја претера, нашата евровизиска пејачка или чикашкиот камионџија? (ВИДЕО)

Евровизискиот успех на Тамара ја крена нацијата на нозе, ги запали социјалните мрежи и направи Македонија да се почувствува (нај)горда...