дама

Пронајдени се 15 резултати на тема „дама“
Радио Милева

Вера Мештеровиќ ги задоволи љубопитните гледачи: Водителката покажа што носи под фустанчето на емисија, освен ако тоа не е само за посебни прилики и одбрани среќници? (ФОТО)

Вера Мештеровиќ некогашна македонска мисица, модел, а сега актуелна ТВ водителка на утринската програма „Здраво Македонијо“  на „Канал...
Радио Милева

„Сега сум дама“- Сања Вучиќ откри зошто го смени личниот опис и што се крие позади таа промена (фото)

Сања Вучиќ не го промени својот изглед од моментот кога стана позната на јавноста до крајот на минатата година. Сепак, потоа дојде драстична...
Радио Милева

Вера Мештеровиќ уште рано наутро возбудена за денот, ТВ гледачите уште повозбудени, веднаш штом ја видат (ФОТО)

Поранешната мисица, а сега актуелната ТВ водителка Вера Мештеровиќ, со право  ја носи титулата за една од најубавите жени во Македонија....
Радио Милева

Сека Алексиќ доживеа непријатност на настап, но поради оваа незгода ги воодушеви сите: „Јас кога се обидувам да бидам дама!“ (фото)

Пејачката Сека Алексиќ доживеала непријатност на настапот кога со микрофонот се удрила во окото додека се обидувала да ги соблече ракавиците....
Радио Милева

Елена Стојановска важи за модерна дама, а сега се препушти во рацете на овој познат Македонец кој ја среди за чистка 10-ка

Eлена Стојановска е урбана млада жена, мајка и сопруга која направи спој помеѓу двете свои големи љубови: радио и ТВ водителството и...