бојан трајковски

Пронајдени се 7 резултати на тема „бојан трајковски“
Радио Милева

На Бојан од „Ај Кју“ гитарата сепак не му е омилен инструмент: Музичарот повеќе „се пали“ на малку поинакви звуци (ФОТО)

Скопското евровизиско љубовно-музичко дуо „Ај Кју“,  излезе од карантинот за да сподели „култура во време на корона“, па музицираше...
Мегафон

„Еye Cue“ со „Lost and found“ ќе ја претставуваат Македонија на годинешниот Изборот за песна на Евровизија во Лисабон

Комисијата одлучи дека песната „Lost and found“ на авторот на музика и текст Бојан Трајковски и во аранжман на продуцентот Дарко Димитров,...