богдана

Пронајдени се 39 резултати на тема „богдана“
Радио Милева

Момчето на Цеца, Богдан си го „присвои“ џипот на нејзината снашка Богдана: Позајмица или конфискација која ќе го изнервира Вељко? (ВИДЕО)

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ очигледно ужива во љубовта со новото момче Богдан Срејовиќ, кој е девет години помлад од неа. Деновиве,...
Радио Милева

Вељко и Богдана ја слават првата годишнина од бракот: Дали синот и снаата на Цеца живеат како среќни деца? (ФОТО)

Во календарот на семејството Ражнатовиќ, 24 ноември засекогаш ќе остане запаметен како еден од најубавите датуми. Помина една година...
Радио Милева

Додека Вељко меша манџа над шпоретот и пцуе, еве што прави Богдана: „Колку добро си се омажила, сонце ли ти е*ам…“ (ФОТО)

За Вељко Ражнатовиќ, младиот боксер и син на покојниот Аркан и пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ, често се вели дека во боксрескиот...
Радио Милева

Вељко Ражнатовиќ покажа како му е кај бабата и дедото, а еден детаљ ги пробуди симпатиите кај следбениците (видео)

Синот на пејачката Цеца Ражнатовиќ, Вељко, им се врати на тренинзите и вредно се подготвува за претстојните натпревари. Деновиве, Вељко...
Радио Милева

Синот на Гоца Божиновска се „смува“ со сестрата на жената на Вељко Ражнатовиќ: Мирко Шијан ја остави вереницата заради Бојана Родиќ (ФОТО)

Мирко Шијан, синот на фолк пејачката Гоца Божиновска, наводно ја оставил својата вереница Оља по речиси три години врска, заради Бојана...
Радио Милева

Драгана и Цеца со години водат „војна“ на естрадата, а сега Мирковиќ проговори за свадбата на Вељко и Богдана

Фолк пејачката и сопственичката на ДМ САТ телевизија, Драгана Мирковиќ за себе вели дека е среќна жена. Како што вели, таа е благодарна...
Радио Милева

Еве како реагираа Маша – бившата девојка на Вељко и Урош – бившото момче на Богдана на денот на нивната свадба (ФОТО)

Свадбата на деценијата на Вељко и Богдана веројатно не можеше да помине без скандал, кој сепак остана задскриен во сенка на веселбата. Имено,...
Радио Милева

Сексапилната Бојана, сестрата на снаата на Цеца направи „свадба по свадбата“ во родниот Тител (ВИДЕО)

Иако свадбата на Веjко и Богдана Ражнатовиќ се одвиваше во недела, на 24 ноември, сепак забавата во родниот град на Богдан продолжи и следниот...