богдана

Пронајдени се 32 резултати на тема „богдана“
Радио Милева

Вељко Ражнатовиќ покажа како му е кај бабата и дедото, а еден детаљ ги пробуди симпатиите кај следбениците (видео)

Синот на пејачката Цеца Ражнатовиќ, Вељко, им се врати на тренинзите и вредно се подготвува за претстојните натпревари. Деновиве, Вељко...
Радио Милева

Синот на Гоца Божиновска се „смува“ со сестрата на жената на Вељко Ражнатовиќ: Мирко Шијан ја остави вереницата заради Бојана Родиќ (ФОТО)

Мирко Шијан, синот на фолк пејачката Гоца Божиновска, наводно ја оставил својата вереница Оља по речиси три години врска, заради Бојана...
Радио Милева

Драгана и Цеца со години водат „војна“ на естрадата, а сега Мирковиќ проговори за свадбата на Вељко и Богдана

Фолк пејачката и сопственичката на ДМ САТ телевизија, Драгана Мирковиќ за себе вели дека е среќна жена. Како што вели, таа е благодарна...
Радио Милева

Еве како реагираа Маша – бившата девојка на Вељко и Урош – бившото момче на Богдана на денот на нивната свадба (ФОТО)

Свадбата на деценијата на Вељко и Богдана веројатно не можеше да помине без скандал, кој сепак остана задскриен во сенка на веселбата. Имено,...
Радио Милева

Сексапилната Бојана, сестрата на снаата на Цеца направи „свадба по свадбата“ во родниот Тител (ВИДЕО)

Иако свадбата на Веjко и Богдана Ражнатовиќ се одвиваше во недела, на 24 ноември, сепак забавата во родниот град на Богдан продолжи и следниот...
Радио Милева

Сите детали за свадбата на синот на Цеца: По невестата со „Ролс -Ројс“, но пред тоа Вељко за Богдана ќе мора да плати купче пари, како некогаш татко му Аркан за Цеца (ФОТО)

Свадбата на Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ е закажана за 24 ноември, а младоженецот ќе ја донесе невестата од Тител во луксузен „Ролс...
Радио Милева

Десет дена пред свадбата, снаата на Цеца подготвува големо изненадување: Богдана таа вечер ќе биде без Вељко (ФОТО)

Богдана Родиќ и Вељко Ражнатовиќ ќе се венчаат во Белград на 24 ноември, а невестата 10 дена пред свадбата и нејзината венчавка, подготвува...
Радио Милева

Вредна снаа: Иако е бремена идната невеста на Вељко Ражнатовиќ не мирува – еве како ја „уловија“ папараците (фото)

Идната снаа на српската пејачка Цеца Ражнатовиќ, Богдана Родиќ, иако е во блажена состојба, не се штеди во првите месеци од бременоста. Таа...
Радио Милева

Вељко им ја соопштил радосната вест на родителите на Богдана, а тие еве што му подготвија за чеиз (ФОТО)

Родителите на свршеницата на синот на Цеца, Вељко Ражнатовиќ, се среќни што нивната ќерка е бремена и тие веќе започнале со подготовките...