боба

Пронајдени се 15 резултати на тема „боба“
Радио Милева

Еве зошто девојката е повторно со синот на Брена: Виктор покажа „црно на бело“, што добива Сандра со него, а што губи ако се врати на село! (ФОТО)

По гласините дека раскинале, Виктор Живојиновиќ, најмладиот син на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ, ја одведе својата девојка Сандра Миjаковиќ...
Радио Милева

Аца Лукас откри скандал за свадбата на Прија и Филип: „Мене, Шабан и Цеца не не поканија како пријатели на семејството… туку не викнаа да пееме тезга“! (ФОТО)

Фолкерот Аца Лукас во неговата автобиографска книга „Ова сум јас“ откри многу пикантерии од неговиот живот. Во еден дел од книгата,...
Радио Милева

Познатиот Боба од „Жикина динистаја“ некогаш беше тинејџерски идол, а денес е некој сосема друг, тотално непрепознатлив лик (ФОТО)

Познатиот Бобa што  го паметите од филмовите „Луди години“, „Дошло доба љубовта да се проба“, „Каков дедо, таков внук“, „Иди ми, дојди...
Радио Милева

Аца Лукас тврди дека неговата бивша жена Соња, сака ќерката од првиот брак да им ја упика за снаа на Брена и Боба

Аца Лукас тврди дека неговата поранешна сопруга Соња Вуксановиќ се обидува да ја омажи својата ќерка Софија со синот Лепа Брена и Боба...
Радио Милева

Лепа Брена ја откри својата долго чувана готвачка тајна: Пробав да му зготвам шницла на Боба, ама еве како заврши нашата романтична вечера!

Лепа Брена не крие од јавноста  дека нејзиниот сопруг Слободан Боба Живојиновиќ е задолжена за кујната и кулинарските специјалитети...