близначки

Пронајдени се 20 резултати на тема „близначки“
Радио Милева

Живко Динев – екс „Браво бенд“ стана татко: Прва, па двојна радост – Жика и неговата сопруга Ана добија близначки (ФОТО)

Бившиот басист и вокал на „Браво Бенд“, пејачот Живко Динев, стана татко за прв пат. Прва, па двојна радост кај Жика, како што сите го...
Радио Милева

Близначките Марија и Магдалена разочарани од власта, пред две години си заминаа од Македонија, а сега производите на македонските „сестри – спартанки“ се атракција во Германија (ФОТО)

Марија и Магдалена Гаврилови – сестрите близначки од Кочани, пред неколку години беа многу популарни на социјалните мрежи. По студиите...
Радио Милева

Јована Јоксимовиќ јавно проговори за близначките Ана и Срна – вештачко оплодување или дупла среќа?

Водителката Јована Јоксимовиќ, која со сопругот Жељко има три деца, се огласи по повод шпекулациите дека близначките ги добила со вештачко...
Радио Милева

Вака денес изгледа Маријана, сестрата близначка на Росана, која со Божиќен твист им испрати честитки на најблиските! (ФОТО+ВИДЕО)

Пред речиси 30 години близначките Маријана и Росана Сариќ беа едни од главните ѕвезди кои  ја тресеа македонската естрада со хитовите,...
Живот и Стил

Настрадале во сообраќајна несреќа: Нивната мајка подоцна родила близначки, а оттогаш почнале да се случуваат страшни работи

Кога Џенифер и Џилиен наполниле пет години, сеќавањето за нивните минати животи почнало да бледнее и тие продолжиле со нормалните животи. Но,...