бидермаер

Пронајдени се 8 резултати на тема „бидермаер“
Радио Милева

Ниту сестрите на невестата, ниту Анастасија не го фатија бидермаерот, туку го фати ќерката на позната српска новинарка (ВИДЕО)

Иако некои можеби помислија дека фрлањето на бидермаерот на невестата ќе биде „лажирано“, па тој ќе заврши во рацете или на некоја...
Радио Милева

Конечно во нејзините раце: Македонската водителка го фати бидермаерот – па еве што му порача на свршеникот! (фото)

Според народните веруваања кој го фати бидермаерот, тој е следниот кој ќе заплива во брачните води. Многумина веруваат во оваа суеверие,...