бергузар корел

Пронајдени се 24 резултати на тема „бергузар корел“
Радио Милева

Прекрасна трудница: Шехерезад брои ситно до породувањето – турската актерка блесна во свечена тоалета (фото)

Турската актерка Бергузар Корел или попозната како Шехерезад или Азизе од серијата „Далеку од дома“, е во поодмината бременост. Таа...
Радио Милева

Први фотографии од бремената Шехерезад: Излегуваа од болница со насмеани лица по рутинскиот преглед (фото)

Една од најплатените и најубавите турски актерки и пејачки, Бергузар Корел или попозната како Шехерезад, е бремена со второ дете. На...
Радио Милева

Веќе знаете дека Онур и Шеќерезад чекаат второ дете, а сега турските медиуми го открија полот на бебето

Познатата турска актерка Бергузар Корел со актерот Халит Ергенч се венча во 2009 година откако романсата ја почнаа на снимањето на филмот...
Радио Милева

Една година пред да се омажи за Халит, Бергузар Корел или Шехерезад беше во врска со овој турски танчар (фото)

Од содржините на Вистина.мк имавте можност да дознете дека турскиот актер Халит Ергенч пред да се ожени со актерката Бергузар Корел...
Радио Милева

11 години по Онур и Шехерезад, најпознатата брачна двојка како Азизе и Џевдет: „Не сакав да снимам заедно со сопругот“ (видео)

Турската воена драма „Wounded love“ или „Vatanim Sensin“ е првата серија по „1001 ноќ“ откако брачната двојка Халит Ергенч и Бергузар Корел снимаа...