бели дробови

Пронајдени се 12 резултати на тема „бели дробови“
Радио Милева

Српската фолк легенда и кум на покојниот Тома Здравковиќ е тешко болен и мора да оди под нож: „Ако по операцијата не можам да пејам, немојте ни да ме будите“ (ФОТО)

Српскиот фолк пејач Зоран Калезиќ откри дека заболел од рак на белите дробови, а за лекување ја избрал Црна Гора, иако имал пријатели...
Радио Милева

На Иан Андерсон од „Џетро Тал“ деновите му се избројани: Фронтменот на легендарната рок група боледува од неизлечива болест (ФОТО)

Фронтменот на познатата рок група „Џетро Тал“, пејачот и флејтист Иан Андерсон, откри дека боледува од неизлечива болест на белите...
Радио Милева

Дарко Лазиќ сношти одново итно опериран: Драма во клиничкиот центар заради внатрешно крварење на пејачот (ФОТО)

Иако се зборуваше дека здравствената состојба на настраданиот пејач Дарко Лазиќ е стабилна и од ден во ден се подобрува, вчеравечер...