банана

Пронајдени се 21 резултати на тема „банана“
Живот и Стил

Што се случува ако наутро изедете една банана и испиете чаша млака вода: Големи промени за кои не сте ни свесни!

Бананата е полна со јаглехидрати, влакна и минерали и затоа е вистинска енергетска бомба, а во комбинација со млака вода наутро на празен...
Радио Милева

Нивес Целзиус во нова провактивна поза и безобразно прашање: „Дали и вие пеете на банана, пред да ја лапнете?“ (ФОТО)

Хрватската старлета, пејачка, и актерка  Нивес Целзиус (38) често знае дека ги „запали“ своите машки следбеници на социјалната мрежа...