антонија гиговска

Пронајдени се 8 резултати на тема „антонија гиговска“
Радио Милева

„Ти веќе си ѕвезда“ – жирито со скандирање и отворени овации за Антонија Гиговска при нејзиниот последен настап во „Пинковите ѕвездички“ (ВИДЕО)

Во оваа фантастична ноќ во која „Сите ѕвезди од Пинковите ѕвездички“ одговараа со своите изведби на тема: „Рок музиката во седумдесеттите...
Промотер

Макфестовска победничка Антонија Гиговска со видео за првонаградената „Никогаш не вели никогаш“ (ВИДЕО)

Победничката на 33. издание на фестивалот  на забавни мелодии „Макфест 2018“,младата Антонија Гиговска го претстави видеото за првонаградената...
Радио Милева

Јана Бурческа откри што сега мисли за Евровизија и кој според неа треба да ја претставува Македонија

Минатата 2017 година во Киев со песната „Dance alone“, поп-пејачката Јана Бурческа ја претставуваше Македонија на изборот за песна на Евровизија. Откако...