Аки Рахимовски

Пронајдени се 27 резултати на тема „Аки Рахимовски“
Радио Милева

„Недостигаш тато“: Синот на Аки Рахимовски со емотивна објава по повод една година од смртта на неговиот татко (ФОТО)

Синот на легендарниот фронтмен на „Парни ваљак“ Аки Рахимовски, Кристијан Кики Рахимовски на својот Инстаграм профил на 22 јануари...
Радио Милева

Ќерката на Аки со емотивниот говор на погребот ги расплака присутните: „Бегај тато бидејќи горе им е досадно без тебе“ (видео)

Пејачот Аки Рахимовски беше погребан вчера (27.01.2022) на загрепски Мирогој во Алејата на великаните, во кругот на семејството и пријателите. Најблиските...
Радио Милева

Во чест на Аки во 15 часот на 150 радиостаници ширум регионот ќе се емитува последниот сингл на „Парни ваљак“ – „Поново“

Во чест на Аки Рахимовски денеска во 15 часот, во време кога во Загреб ќе се одвива церемонијата на неговото испраќање, 150  радио станици...
Радио Милева

Групата „Парни ваљак“ со емотивно видео се збогуваа од Аки Рахимовски: „Збогум пријателе, остави голема празнина“

Пејачот Аки Рахимовиќ почина на 67 години, а членовите на групата  „Парни ваљак“ на својот „Јутуб“ објавија емотивно видео со кое се...
Мегафон

Закажано испраќањето до вечното почивалиште: Аки ќе почива во Алејата на великаните на загрепските гробишта „Мирогој“

Во саботата на 22 јануари нè напушти Аки Рахимовски, еден од најголемите вокални изведувачи, фронтмен на „Парни ваљак“ и неуморен...
Лице в Лице

Аки Рахимовски последното интервју за македонски медиум го даде за „Бекстејџ“, па се потсети на Тоше: „Секогаш кога ќе го слушнам на радио, душата ми плаче“

Пејачот на култната група Аки Рахимовски ненајдено почина на 67 години. Ненајдената смрт на Аки го потресе регионот, неговите колеги,...
Радио Милева

Весна Бејби Петрушевска со емотивна порака се прости од Аки: „Нека ти е светол патот, поздрави го Тоше“

Пејачот на култната рок група „Парни Ваљак“, Аки Рахимовски почина денес на 67 години Ненајдената смрт на Аки ги растежи неговит колеги,...
Радио Милева

Аки не сакаше да зборува за приватниот живот: Остави син и две ќерки од два брака и една невенчана партнерка

Аки Рахимовски ненадејно почина утрово, на 22 јабуари 2022 година  на 67-годишна возраст. Тажната вест ни ја потврди неговиот менаџер Дамир...