афера

Пронајдени се 47 резултати на тема „афера“
Радио Милева

Снежана Ѓуришиќ го тужи учесникот на „Ѕвездите на Гранд“ и неговата мајка, од нив бара 10 илјади евра за навреда

Снежана Ѓуришиќ поднесе кривична пријава за навреда на Душан Вукадиновиќ, кандидат кого го менторираше во „Ѕвезде Гранда“ и неговата...
Радио Милева

Познатиот пејач Пеѓа Јовановиќ за првпат по разводот со сопругата проговори за нејзината наводна афера со Душко Тошиќ (фото)

Како гостин во специјална емисија „Исповед на Пеѓа Јовановиќ“ пејачот си ја отвори душата да го каже она што досега не можеше или не...
Радио Милева

Тања Савиќ во „лезбо акција“? Пејачката пред бракот со Душан имала афера со жена од Виена: „Се бакнувавме и милувавме“

Откако сопругот на Тања Савиќ, Душан Јованчевиќ за курир.рс откри дека пејачката пред бракот со него имала лезбо акција со Нарциса од...
Радио Милева

Фудбалерот никогаш не и бил верен на Шакира: Ја изневерил со позната манекенка по две години врска (фото)

Шакира и Пике се официјално разделени, но драмата околу нивната врска продолжува. Се повеќе детали од минатото излегуваат на виделина,...
Радио Милева

Познат пејач ја изневерувал сопругата со помлада жена, па одлучил детето да го крсти по љубовницата (фото)

Инстаграм Ѕвездата, Самнер Строх („Sumner Stroh“) објави видео на ТикТок каде призна дека имала афера со познатиот пејач на групата Марун...
Радио Милева

Фудбалскиот дијамант и музичката ѕвезда сепак ништо емотивно не ги врзува: Зад наводните Инстаграм симпати на Елиф Елмас кон Мартија Станојковиќ и обратно, се крие лажен профил! (ФОТО)

Иницирани од објавените фотографии со лајкови, пораки и љубовни емотикони, откако објавивме напис, прашувајќи дали помеѓу Елиф Елмас...
Радио Милева

Раскинувањето на Анастасија и прашањето што мисли за Карлеуша, одново ја подгреа нивната „медиумска војна“: „Запрашај се колку на твоето момче му се допаѓа мојата пи**а, ќе се изненадиш каков фан е?“ 

Гостувањето на Анастасија Ражнатовиќ деновиве во емисијата „Амиџи шоу“ во која зборуваше на разни теми и одговараше на прашања од...
Радио Милева

Карлеуша по три години првпат откри низ поминувала кога нејзините голи фотографии се појавија во медиумите: „Помислував на најлошото и му кажав на Душко“

Карлеуша по три години првпат откри низ поминувала кога нејзините голи фотографии се појавија во медиумите: „Помислував на најлошото...
Радио Милева

Учесничка во „Задруга“ тврди дека имала афера со Аца Лукас, пејачот се огласи, па порача: „Кажете им дека имам сида, да видам која ќе се пријави дека била со мене“

Учесничка во „Задруга“ тврди дека имала афера со Аца Лукас, пејачот се огласи, па порача: „Кажете им дека имам сида, да видам која ќе...
Радио Милева

Јелена Ѓоковиќ за првпат ги демантираше гласините за наводните афери на Новак: “Многу повеќе кликови носат аферите!”

Сопругата на тенисерот, Новак Ѓоковиќ, Јелена за првпат проговори за наводните афери на својот сопруг. Имено, со години немала коментар...