20 години

Пронајдени се 19 резултати на тема „20 години“
Радио Милева

Како Брена и Бобо во младоста: Тијана Дапчевиќ и сопругот пред 20 години – една фотографија, милион спомени – еве како изгледаа пред две децении

Tаа е македонска пејачка, актерка, водителка со српско – македонска адреса на живеење. Тијана Дапчевиќ постојано е на релација Белград...
Радио Милева

Беше во затвор поради сомнеж во убиство и го изгуби семејството: Ова е таткото на Ана Кокиќ со кој не разговара 20 години

Пејачката Ана Кокиќ повеќе од 20 години не зборува со својот биолошки татко Стеван Кокиќ кој во една прилика за курир.рс истакна дека...
Радио Милева

Парис Хилтон по 20 години откри застрашувачки детали од својот живот: „Бев злоставувана, давена и тепана“

Парис Хилтон по 20 години откри трауми од своето детство. Богатата девојка снима филм “This is Paris“ за тоа како била злоставувана како тинејџерка...
Радио Милева

Драгана Мирковиќ првпат проговори за кавгата со Цеца: „Доживеав лоши работи од неа, а бев тука кога и беше најпотребно“

По 20 години, Драгана Мирковиќ првпат проговори за нејзиното недоразбирање со Цеца Ражнатовиќ кое трае од деведесетите. Во емисијата...
Радио Милева

Ана Севиќ 20 години не знаела кој и е татко, се додека не се појавила во „Ѕвездите на Гранд“, а тогаш се појавил тој… (ФОТО)

Ана Севиќ израснала со мајка и Даниела. Таа и нејзиниот татко немале контакт цели две децении, а тој дури и не ја видел како изгледа како...