Радио Милева штикли и бикини

Пејачката сликовито покажа што во моментов и недостасува: На Мартија Станојковиќи фалат две нешта? (ФОТО)

Пејачката сликовито покажа што во моментов и недостасува:  На Мартија Станојковиќи фалат две нешта? (ФОТО)

Младата пејачка Мартија Станојковиќ постојано ги воодушевува своите следбеници на социјалните мрежи и не само нив. Нејзините разновидни модни комбинации ги следат трендовите иако, некако се чини дека  атрактивната кумановка најмногу ја преферира црната или црно-белата модна варијанта.

А кога Мартија ќе се стокми во посакуваната комбинација  неодоливо зрачи со сексапил и еротска елеганиција. Без оглед дали е приватно по дома, некаде онака неврзано излезена на кафе или на настапите… Малечката убавица не можете да не ја забележите во која и да е пригода. И по стајлингот и по ставот кој уште на прв поглед буди возбуда!

Така беше и овој пат Кога Мартија одново се  појавила во црно-бела комбинација. Со тоа што младата кумановка посакала да ги истакне убавите нозе и особено на нив црните чорапи од провидна тантела, кои дополнително ја потенцираат еротската компонента кај пејачката! Ангелски убав лик, тенка и вита, налик на секси Лолита.

Само што овој пат високите потпетици некако  многу повеќе прилегаат на ваквата еротска компонента кога на себе носиш свилените чорапи од црна тантела, отколку „старки“!

Не дека Мартија тоа не го знае и до сега не практикувала таква елеганција, иако овој пат се определила за спортско – еротска комбинација, која некако навидум не оди…

Иако со денешната мода се’ на се’ оди и прилега, па не е ни грешка да го споиш неспоивото: секси најлон чорапи со патики!

Она што Мартија многу повеќе го посакува од „штикли“ во овие зимски денови се бикини! Не само затоа што во нив изгледа како малечка сирена, туку и затоа што колку зимата и да е „блага“, на Мартија сонцето ептен и недостига! На Мартија во монтов она што и фали се два артикли – витамин Де и штикли!

Фото: Инстаграм/martijastanojkovic

 

 

To top