Радио Милева нервоза

„Имав нервен слом“: Марија Шерифовиќ сними низ што минува и ги сподели своите маки (фото)

„Имав нервен слом“: Марија Шерифовиќ сними низ што минува и ги сподели своите маки (фото)

Пејачката Марија Шерифовиќ ја започна својата регионална турнеја, а првиот концерт го одржа во Арената во Загреб.

Таа сега сподели видео од тоа патување со своите обожаватели и покажа како изгледало се и низ што поминувала.

– Немам објаснување како завршивме овде, буквално немам објаснување. Застанавме на пумпата и ја измивме колата со четки, колку минути веќе? За ова седумнаесетминутно миење плативме шест евра – започна Марија.

По мала нервоза, патувањето продолжило во најдобар можен ред, а пејачката штом пристигнала покажала што ќе прави понатаму, алудирајќи дека ненормално гледа серии.

– Стигнавме во Загреб, ќе гледам некоја серија на Нетфликс, но нема да сакам лесни серии, туку да гледам додека не ми испаднат очи. Не знам колку време имам за тоа во моментов, но Боже мој – изјави таа, а потоа ја сними храната што ја јаде, објаснувајќи колку ужива во моментот:

– Вака буквално изгледа рајот. За цел живот, овој момент не би го менувал за ништо на овој свет, буквално. Продолжувам да јадам, се гледаме во Загреб.

Пејачката се огласи во текот на вториот ден и повторно ја изрази својата нервоза кога сфати дека чевлите што ги планира за концертот се крајно неудобни.

– Отидов во Арена, таму се е во ред, но во моментов имаме мал микро нервен слом. Затоа што чевлите за кои мислев дека ќе бидат удобни веќе не се удобни, или никогаш не биле, и се надевавме дека ќе бидат. Во суштина, проблемот се овие чевли. Никогаш во животот не сум носел нешто покомплицирано, потешко, понепријатно. Затоа, ако паднам, не се смејте – истакна таа.

фото: printskrin/Youtube

To top