Радио Милева (не)пливачи...

Иако во костим за капење изгледа мошне заводливо, Ана Севиќ и на одмор е „на слатки маки“ (ФОТО)

Иако во костим за капење изгледа мошне заводливо, Ана Севиќ и на одмор е „на слатки маки“ (ФОТО)

Водителката на „Ѕвездите на Гранд“ и пејачка Ана Севиќ со семејството ужива на одморот во Грција. Ретко објавува фотографии на социјалните мрежи.

Особено оние каде што е во костими за капење, а сега објасни и зошто.

 

„Максимум од моја фотографија покрај три деца, од кои едното знае да плива, а двете (2 и 3 години) не сакаат да носат мускули или гуми… Ама сакаат да пливаат… Толку за известување од првиот дел од одморот… Повеќе среќа во вториот дел“ – споделила Ана покрај објавената фотографија.

Сепак и покрај тоа што е на „слатки маки“, повеќе од очигледно е дека Ана во костим за капење изгледа прилично заводливо иако вика дека вака, не сака нешто многу да се слика.

Фото: Инстаграм/anasevicofficial

 

To top