Радио Милева индивидуална

Дали ќерката на Анџелина и Бред е машко или женско? Близок на Шајло ја откри вистината, еве како и се обраќа!

Дали ќерката на Анџелина и Бред е машко или женско? Близок на Шајло ја откри вистината, еве како и се обраќа!

Најстарата ќерка на Бред Пит и Анџелина Џоли привлекува големо внимание во јавноста со своите трансформации, а многу се шпекулираше како таа се идентификува.

Како дете на познати родители, Шајло Џоли (18) од самото раѓање е во центарот на вниманието на медиумите, а нејзините родители често зборуваат за нејзиниот уникатен стил и израз.

Покрај Шајло, Анџелина Џоли и Бред Пит по биолошки средства ги имаа и близнаците Нокс и Вивиен, додека заедно се грижеа за нивните посвоени деца Медокс, Пакс и Захара. Шајло е позната по својот андроген стил, кој често беше тема на разговор во медиумите и јавноста. Со години се шушка дека ќерката на славниот пар сака да биде момче, како и дека веќе неколку години се зборува дека се вика Џон.

Анџелина и Бред јавно ја поддржаа својата ќерка да го изрази својот идентитет на начин кој најмногу и одговара, нагласувајќи ја важноста да се поддржат децата во нивната индивидуалност.

Актерот за воспитувањето на својата наследничка за прв пат проговори во 2008 година, а потоа откри дека ја нарекуваат со машко име, додека Анџелина за ова проговори две години подоцна кога рекла дека се започнало кога имала три години.

“Таа сака да биде момче, па и ја отсековме целата коса. Сака да носи машка облека и мисли дека е еден од браќата”, рекла актерката која од самиот почеток целосно ја поддржува таквата одлука.

Според пишувањата на странските медиуми, и Шајло/Џон ќе го смени полот, а многумина веќе го слават ова дете како ЛГБТК икона. Ќерката на славниот пар помина добар дел од животот надвор од центарот на вниманието, се до неодамна, кога стана интернет ѕвезда откако на социјалните мрежи се појавија нејзините танцови видеа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lil Kelaan Carter (@lilkcarter)

Кореографката го пофали нејзиниот талент и енергија, а исто така истакна дека Шајло не се потпира на славата на нејзините родители, туку е решена да ја достигне својата цел без да се потпира на звучно презиме.

„Шајло е неверојатно талентиран играч и покажува одлучност и подготвеност да работи напорно и да вежба“, истакна тој. „Не знаев ни која е кога се појави, и мислам дека тоа не е важно, особено во студио за танц“, објаснува Килан.

Килан потоа откри нешто за што многумина ги интересираше, а за тоа се дебатира откако Шајло ја избричи главата по втор пат. Како што е познато, со години се шушка дека ќерката на Анџелина и Бред е трансродова, а родителите дури и ја викале Џон.

Сепак, сè се промени кога Шајло се појави на премиерата облечена во фустанот на нејзината мајка, ставајќи крај на шпекулациите за нејзиниот родов идентитет.

Додека повторно ја избричи главата, имаше знаци дека Шајло само ја залажува јавноста и дека всушност сè уште сака да биде маж.

Килан најпрвин истакнал дека на талентираната танчерка и се обраќа со „Шај“ (од Шајло), а цело време и се обраќал во женски род.

„Нејзините движења се луди. Благодарам за енергијата“, рече на крајот кореографот и со тоа стави крај на сите приказни и шпекулации за тоа дали 18-годишната девојка е Шајло или Џон.

Она што е дополнително интересно е тоа што Шајло на Инстаграм се потпишува како Срамежлива Џоли, па забележливо е дека го изоставила и презимето на нејзиниот татко, исто како што тоа го правеле Захара и Вивиен.

фото: printskrin/instagram

To top