Живот и стил

Брз Монте колач без печење (видео)

Брз Монте колач без печење (видео)

За овој десерт потребни ви се неколку основни состојки, додека подготовката е лесна.

Состојки:
1 лт. Млеко
2 кесички пудинг од ванила (37 гр. 1 кесичка)
2 лажици Брашно
7 лажици Шеќер
100 гр. бело чоколадо
200 гр. Путер
200 гр. Бисквити петит
100 мл. Слатка Павлака (хопла)
200 гр. Чоколадо
2 часа во фрижидер

За подготовка проследете го видеото:

фото: printskrin/Youtube

To top