Љубов и Секс

Звучат добро во теорија, но никако во пракса: Жените навистина не ги сакаат овие пози

Звучат добро во теорија, но никако во пракса: Жените навистина не ги сакаат овие пози

Експертот за врски и секс, д-р Емили Морс сподели на својот профил на Instagram три секс пози за кои тврди дека најмногу можат да разочараат жена.

„Некои сценарија за секс звучат добро во теорија, но во пракса е различно“, напиша таа.

– Позите кои се многу популарни во сексот, и кои можат да предизвикаат чувство на незадоволство и разочарување кај жените, се обратна каубојка, 69 и секс под туш – открила таа.

– Постојат неколку активности во сексот кои звучат многу позабавно отколку што навистина се. Секако, тие можат да изгледаат добро во порно филмовите, но во реалниот живот тоа во никој случај не е случај. Добар се оној во кој се чувствувате добро, и не само оној што изгледа добро – рече таа.

Нејзините следбеници на Instagram започнаа да пишуваат и додадаваат на таа листа секс во базенот, џакузи и на плажа, но имаше и такви кои не се согласуваа со нејзината теорија.

„Обратна каубојка е одлична за мене“, напиша една жена.

„Ако има доволно простор да седнеш под туш, не гледам зошто да не“, додаде друг.

– Уживам во 69 затоа што тогаш се задоволуваме истовремено и нема подобро чувство – заклучи трет.

извор: попара.мк