Радио Милева
се' во домот крцка...

„Ѕвездата на Гранд“ пати од инсомнија па моли за помош, бидејќи се бори со проблем кој ја доведе до работ на нервен слом: „Не можам повеќе“

„Ѕвездата на Гранд“ пати од инсомнија па моли за помош, бидејќи се бори со проблем кој ја доведе до работ на нервен слом: „Не можам повеќе“

Прославената учесничка од претходната сезона на „Ѕвездите на Гранд“, Атомска Мина изгледа како девојка која го живее својот сон и нема грижи на овој свет, но со последната објава на Инстаграм ги увери своите следбеници дека не е така и дека има мака.  Мина има сериозен проблем што ја вознемирува во извршувањето на секојдневните обврски.

Имено, пејачката се пожалила дека пати од несоница, на која влијае нешто што не може да го контролира, поради што излезе во јавноста и побара помош.

 

„Ги молам луѓето да ми помогнат. Станувам во 3 часот ноќе и имам несоница, но ја имам делумно затоа што предметите постојано крцкаат низ мојот стан“ – започна Мина, а потоа детално објасни како се манифестира нејзиниот проблем.

„Легнувам да заспијам цврсто, ми се крцка шкафот за чевли, па шушти фрижидерот, па крцка масата, па полицата… Различни предмети цело време крцкаат и само што ќе заспијам нешто пуцкета, како дрвото да е олабавување или не знам што е веќе?! Потоа го вклучувам телевизорот да не го слушнам тоа крцкање, а кога ќе го вклучам почнуваат да викаат, да се караат, да се дерат…  ужас, тргнува некој хорор,  бодат со ножеви. Не можам повеќе“ – рекла пејачката која се надева дека некој ќе и помогне да го надмине овој проблем.

Фото: Инстаграм принтскрин/atomskamina

 

Останати вести од Радио Милева