Радио Милева
погана на јазик

Зорица Марковиќ „распали“ по српските ријалити ѕвезди: „Сите нив јас би ги згазила… цела Задруга“ (ФОТО)

Зорица Марковиќ „распали“ по српските ријалити ѕвезди: „Сите нив јас би ги згазила… цела Задруга“  (ФОТО)

Зорица Марковиќ и е позната на јавноста по својот остар јазик, па така и овој пат не успеа да се воздржи да не искоментира.

Имено, пејачката се осврна на актуелните настани и учесниците во реалното шоу „Задруга“.

„Маја, Јањуш, Кристина, Ријалда, Маја многу ме нервираат… Тој Јањуш, Кристина… Јас би ги згазила!“ – рече Марковиќ во емисијата Амиџи шоу.

Зорица зборуваше и за пцуењето по кое е позната:

„Нон стоп, пцујам нема начин како да престанам да пцујам. За мене е тоа нормално, и без никој да ме испровоцира, јас пцујам… Во продавницата, на улица, насекаде“ – рече Марковиќ.

Останати вести од Радио Милева