Радио Милева
не е суеверна

Зорица Брунцлик: „Во Новата година ќе влезам гола, не носам црвени гаќи“

Зорица Брунцлик: „Во Новата година ќе влезам гола, не носам црвени гаќи“

Пејачката Зорица Брунцик која повеќе години ужива во бракот со Мирољуб Драгиша Кемиш ретко зборува за својата интима, а сега откри детали од спалната соба.

Имено, таа истакна дека воопшто не и било досадно за време на пандемијата со коронавирусот и дека нон стоп уживале заедно.

-Конечно бевме заедно, правевме се и сешто. Во паузата, малку бевме во студио, не бевме на патувања бидејќи сме во ризичната група“, изјави Зорица за курир.рс

Сепак, таа ги изненади сите кога откри дека во новогодишната ноќ нема да носи црвена долна облека.

-Јас сум суеверна, но во Новата година обично влегувам гола. Не знам што е смешно, јас воопшто не се смеам. Гола сум. Упатство за употреба кога ќе се исклучат камерите“, вели Брунцлик.

Таа не размислува за суетата и љубомората на некој колеги на естрадата.

-Не се занимавам со другите, се занимавам со себе и она што ми годи, а тоа е врвот на кариерата кога ќе ви е гајле што другите мислат за вас. Немам калкулации, само со Кемиш калкулирам како да ја добијам кредитната акртичка“, вели пејачката.

фото: ата имагес/пинк.рс/инстаграм/зорица брунцлиќ

Останати вести од Радио Милева