Радио Милева

Зорица Брунцлик стана баба: Се породи ќерката на пејачката, а еве какво име одбра за наследничката

Зорица Брунцлик стана баба: Се породи ќерката на пејачката, а еве какво име одбра за наследничката
фото: инстаграм

Злата Аранѓеловиќ, ќерката на Зорица Брунцлиќ и Мирољуб Аранѓеловиќ Кемиш се породи.

Злата и нејзиниот сопруг, пејачот Милош Вујановиќ за првпат станаа родители.

Злата и Милош добија ќерка која одлучија да се вика Милица.

фото: А.Налбатјан

Како што пренесуваат медиумите, Злата се породила во Белград, а нејзиното семејство е пресреќно.

Честитки за тазе родителите пристигнаа од сите страни, а по тој повод вчера во домот на пејачката беше организирана прослава за најмилите и најблиските.

Останати вести од Радио Милева