Радио Милева
мета на осуда

Зоранах во нова војна со твитерџиите! Тврдат дека го сменила личниот опис, па сега е истата Сека Алексиќ! (фото)

Зоранах во нова војна со твитерџиите! Тврдат дека го сменила личниот опис, па сега е истата Сека Алексиќ! (фото)

Блогерката Зорана Јовановиќ Зоранах е една од најчесто именуваните познати личности од корисниците на Твитер.

Членовите на оваа социјална мрежа велат дека фотографиите ги обработува со фотошоп  до непрепознатливост, па често го искривува нејзиниот ѕид , го брише носот или  ја истенчуваат раката. Овој пат, велат, се фотошопирала за да личи на Сека Алексиќ. Дури ја прашаа Зоранх „кога ќе излезе новата песна“. Оваа споредба ја насмеа и самата Сека, која го сподели овој Твит на нејзиниот профил.

Фото: Принтскрин/Твитер/Инстаграм/zorannah

Останати вести од Радио Милева