Радио Милева

Зоне и денес е вистинска убавица, се омажи за 23 години постар маж – сега живее бајка!

Зоне и денес е вистинска убавица, се омажи за 23 години постар маж – сега живее бајка!

Јана Милосављевиќ на своите 12 години се прослави со својата улога Зоне Замфирова.

Јана е ќерка на познатиот музичар Неша Галија, а претходната година заедно со режисерот Филип Гајиќ, отворила алтернативна театарска сцена.

Таа има син Јоаким, а она што сигурно не го знаете за неа е дека нејзиниот маж е 23 години постар од неа и е режисер. Станува збор за Филип Гајиќ кој зад себе има два брака.

фото:принтскрин

Филип бил во брак со ќерката на Раде Шербеција, Луција Шербеџија, со која има две деца.

Останати вести од Радио Милева