Радио Милева
За максимално уживање

Златен фустан, шампањ, јагоди… Марјана Станојковска во комплетен гламур за Оскари (видео)

Златен фустан, шампањ, јагоди… Марјана Станојковска во комплетен гламур за Оскари (видео)
фотомарјана станојковска/инстаграм принтскрин

Изминатата ноќ беше посебна за филмската индустрија и љубоителите на филмот – во Лос Анџелес беа доделени најпрестижните филмски награди во светот.

Американската Академија за филмски науки и уметност приреди поинакво издание на Оскаровското шоу, но секако гламурозно и возбудливо.

Изминатата година, а и оваа 2021, сите бевме и се уште сме ограничени во многу нешта, но најмалку од седењето дома и гледањето филмови, па затоа овој важен настан за нашата лото девојка Марјана Станојковска, не помина во пижами.

фото:марјана станојковска/инстаграм принтскрин

Напротив, Марјана како да се телепортираше во Лос Анџелес, или барем сакаше ти енколку часа за време на емитувањето на настанот да има комплетен домашен гламур.

Облече златен фустан, го стави омилениот парфем, а пред себе имаше шампањ, јагоди и пуканки за максимално задоволство.

фото:марјана станојковска/инстаграм принтскрин

Овој момент не пропушти да го овековечи на камера и да им го покаже да своите бројни следбеници.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARJANA STANOJKOVSKA (@marjanamay)

Инаку,во невообичаена церемонија, филмот „Номадленд“го одбележа овогодишното доделување на наградата Оскар. Филмот триумфираше во категориите за најдобар филм, најдобра режија и најдобра главна актерка.

Оскарите оваа година беа одложени, па наместо во февруари церемонијата на доделување на наградите се одржа вчера во Лос Анџелес.

Останати вести од Радио Милева