Радио Милева
Либерална

Злата Петровиќ без влакна на јазикот: „Секс комбинација ми донесе син“

Злата Петровиќ без влакна на јазикот: „Секс комбинација ми донесе син“

Злата Петровиќ на снимањето на новогодишната програма на Пинк се појави во провокативен долг фустан кој ги истакнува нејзините облини и уште еднаш потврди дека важи за една од најатрактивните пејачки од постарата генерација.

Видно расположена, таа без двоумење проговори за тоа како мажите и се додворуваат, за нејзиното дружење за една ноќ, за нејзиното минато кое сè уште ја интригира јавноста и за нејзиниот син Јован.

– Мојата љубовна ситуација не е ништо. Моментално немам емотивен партнер, но тоа се случува кога сте задоволни во други области. Секогаш мора да има нешто што недостасува и има плускавци. Никогаш не сум ги криела моите партнери, па не знам зошто мојот љубовен живот е толку интересен. Кога го имам, кажувам, кога го немам, молчам и трпам – низ смеа изјавила Злата и признала дека не би имала проблем да влезе во љубовна врска со многу помлад маж.

– Во љубовта нема правила и никој не треба да гледа на годините. Не би ми пречело да најдам дечко кој е помлад од мене, макар и десет години помлад. Тоа што сум постара не значи дека сум за фрлање – рекла пејачката и открила дека нема ништо против се*комбинации откако од таква врска го добила синот Јован.

– Зошто да го осудуваме сексот за една вечер ако некому му се допаѓа. Секој е господар на својот живот. Па, јас легнав со Пеќ првата вечер, тоа беше комбинација и добивме дете, а подоцна станавме маж и жена. Нема правила. Ми се допаѓаат луѓе кои знаат многу и поминуваат низ се’. Најлошо е кога жената има само еден маж – изјавила Петровиќ, а потоа признала дека со нетрпение чека внуче.

Злата проговори и за синот Јован.

– Синот Јован е млад, има само 22 години. Да се прашувам, веднаш би го оженила. Би сакала да бидам таму кога ќе има бебе и да му помогнам. Не би му се мешал во изборот и да е старлета затоа што има предрасуди и кон нас пејачите вели Злата за Ало.рс

Останати вести од Радио Милева