Радио Милева
Предизвикувачко издание

Злата Петровиќ (60) шокираше со нејзиниот стајлинг – цела кафеана гледаше во нејзините бујни гради (фото)

Злата Петровиќ (60) шокираше со нејзиниот стајлинг – цела кафеана гледаше во нејзините бујни гради (фото)

Фолк-пејачката Злата Петровиќ привлекува внимание, блеска и пали каде и да се појави, а сега при последниот настап направи атмосфера за паметење, каде во центарот на вниманието беше нејзиниот стајлинг.

Имено, Злата се одлучи за црн аутфит кој вклучуваше чизми до колена, широко здолниште и проѕирна кошула.

Поради проѕирниот материјал цело време  се гледаше нејзиниот градник, при што во преден план ги истакнуваше нејзините бујни гради.

„Жената змеј“, „Честитки како изгледа за годините“, „Злата отсекогаш била една од најдобрите пилиња на естрадата“, имаше ласкави коментари на Твитер, но имаше и жестоки.

„Ова е срамота“, „Сосема несоодветно за секоја прилика, а камоли за нечија радост“, „Сега ме разочара“, „Убаво и изгледа, вистина, но сосема непотребно“, напишаа твитерџиите.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/mrs_s.happy

Останати вести од Радио Милева