Радио Милева
совршен однос

Злата Петровиќ пушти солзи поради синот Јован – еве што и кажа (фото) 

Злата Петровиќ пушти солзи поради синот Јован – еве што и кажа (фото) 

Злата Петровиќ се расплака во емисија поради синот.

Пејачката Злата Петровиќ гостуваше во емисијата „Пулсот на Србија“ на ТВ Курир, кога во програмата се приклучи и нејзиниот син Јован Пејиќ. На снимката откри колку му значи мајка му, што во еден момент ја расплака пејачката.

“Таа е жена, мајка, кралица. Дури и кога ќе направам нешто погрешно во мојот живот, таа ме води на вистинскиот пат. Мислам дека таа е навистина емотивна мајка и јас би сакал утре да имам таква жена која ќе го научи моето дете се што ме научи мојата мајка “, рече Јован.

Зборовите беа толку трогателни што Злата се „скрши“ и се расплака. „Моментално сè уште не сум нашол девојка која би можела пред се да покрие некои мои критериуми. Мајка ми е навистина силна жена, а ние мажите малку се плашиме од тие силни жени.Таа е навистина лав од маж. Таа знае да биде темпераментна, но тоа е таа емоција. Тие што не се темпераментни ги немаат тие емоции во себе“, вели Јован осврнувајќи се на односот помеѓу мајка му и татко му, но и односот со неговиот брат.

„Татко ми  и мајка ми  навистина добро комуницираат и се дружат. Таа ќе ја даде својата последна капка крв за него како што тој ќе ја даде за неа. Исто и Хасан, тоа е таткото на Мики, тој навистина има најдобра душа. Не дај боже ако некому нешто му се случеше, тој прв ќе долеташе. Имам совршен однос со Мики, а тоа е поради нашата мајка. Би сакал да и кажам на мајка ми дека ја сакам најмногу на светот“.

Фото: Принтскрин/ТикТок/Тв Пинк

 

Останати вести од Радио Милева