Радио Милева
Строги принципи

Животот ја разгалил Леонтина Вукомановиќ: „Не би можела да бидам домаќинка, имам луѓе за тоа“

Животот ја разгалил Леонтина Вукомановиќ: „Не би можела да бидам домаќинка, имам луѓе за тоа“
фото:леонтина/инстаграм

Пејачката Леонтина Вукомановиќ неодамна се повлече од јавната сцена и се посвети на работа со деца и пишување песни за други изведувачи, а како што вели и одговара фактот дека има многу деловни обврски.

Леонтина неодамна го прослави 11-от роденден на нејзината ќерка Луција и истакнува дека улогата на мајка е, сепак е нејзината омилена.

– Најлесно и најубаво е да се биде мајка. Имам премногу обврски, но ја работам работа што ја сакам. Мојот мир го најдов во работата со деца. И покрај тоа, јас не ја запоставувам мојата авторска кариера, јас сум во студиото и работам – рече пејачката за „Курир.рс“, и додаде:

– Никогаш не можев да бидам домаќинка, немам време да посветам на некоја груба работа, имам луѓе кои ми помагаат во тоа, вели нескромно Леонтина.

Останати вести од Радио Милева